KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 13535370

nr 1353 5370

Danka Jaworska

(f. 1951), Sverige

Blandteknik, Danka Jaworska (f. 1951), 118x99 cm. Signerad

Danka Jaworska, svensk målare född i Polen 1951. Sedan 1976 bosatt i Stockholm.

Utrop:

1.500 kr

Såld:

3.400 kr

måndag 12 oktober 2020
kl 18:16:13

Danka Jaworska

Läs mer om Danka Jaworska